Participants

  • Altanchenko Kateryna
    Altanchenko
    Kateryna

    Poltava National Pedagogical University named after Volodymyr Korolenko

  • Andriiash Oleksandra
    Andriiash
    Oleksandra

    Lviv National Art Academy

  • Bieliei Bohdan
    Bieliei
    Bohdan

    Poltava National Technical University named after Y. Kondratiuk

  • Bieliei Bohdan
    The 3rd place in the nomination «Cityscape»
  • Dmytrenko Tetiana
    Dmytrenko
    Tetiana

    Cherkasy National University named after B. Khmelnytskyi

  • Dotsenko Dmytro
    Dotsenko
    Dmytro

    Kharkiv State Academy of Design and Arts

  • Fomenko Anna
    Fomenko
    Anna

    Kharkiv State Academy of Design and Arts

  • Harmatiuk Iryna
    Harmatiuk
    Iryna

    Lviv Polytechnic National University

  • Herashchenko Bohdan
    Herashchenko
    Bohdan

    Kirovohrad State Pedagogical University named after Volodymyr Vynnychenko (Kropyvnytskyi)

  • Hodvan Taras
    Hodvan
    Taras

    Transcarpathian Art Academy (Uzhhorod)

  • Hodvan Taras
    The 1st place in the nomination «Portrait»
    The 1st place in the nomination «Cityscape»
    The 2nd place in the nomination «Landscape»
  • Hondurak Petro
    Hondurak
    Petro

    Kosiv Institute of Applied and Decorative Arts under Lviv National Art Academy (Ivano-Frankivsk region)

  • Horyslavets Anastasiia
    Horyslavets
    Anastasiia

    National Pedagogical Dragomanov University (Kyiv)

  • Hospodynchyk Maksym
    Hospodynchyk
    Maksym

    Transcarpathian Art Academy (Uzhhorod)

  • Hospodynchyk Maksym
    The 3rd place in the nomination «Portrait»
    The 3rd place in the nomination «Cityscape»
  • Hrydina Mariia
    Hrydina
    Mariia

    Kherson State University

  • Isaieva Valeriia
    Isaieva
    Valeriia

    National Academy of Fine Arts and Architecture (Kyiv)

  • Isaieva Valeriia
    The 2nd place in the nomination «Cityscape»
  • Ivanova Anastasiia
    Ivanova
    Anastasiia

    National Academy of Fine Arts and Architecture (Kyiv)

  • Ivaskevych Nataliia
    Ivaskevych
    Nataliia

    Ukrainian Academy of Printing (Lviv)

  • Kuznetsova Violeta
    Kuznetsova
    Violeta

    National Pedagogical Dragomanov University (Kyiv)

  • Kukosh Anastasiia
    Kukosh
    Anastasiia

    Vyzhnytsia College of Applied Arts named after V. Shkribliak (Chernivtsi region)

  • Lada Daria
    Lada
    Daria

    Cherkasy National University named after B. Khmelnytskyi

  • Lukianchuk Alyona
    Lukianchuk
    Alyona

    Kyiv State Institute of Applied Arts and Design named after Mykhailo Boichuk

  • Luchka Ruslan
    Luchka
    Ruslan

    Lviv National Art Academy

  • Malyshevska Diana
    Malyshevska
    Diana

    Khmelnytskyi Humanities Pedagogical Academy

  • Marchenko Olha
    Marchenko
    Olha

    Kherson National Technical University

  • Marchenko Olha
    Special incentive prize in the nomination «Landscape»
  • Minasian Karyna
    Minasian
    Karyna

    Poltava National Technical University named after Y. Kondratiuk

  • Pidhainyi Ivan
    Pidhainyi
    Ivan

    Taras Shevchenko Luhansk National University.

  • Popiuk Khrystyna-Mariia
    Popiuk
    Khrystyna-Mariia

    Kyiv State Institute of Applied Arts and Design named after Mykhailo Boichuk

  • Radomska Yaryna-Mykhailyna
    Radomska
    Yaryna-Mykhailyna

    Ukrainian Academy of Printing (Lviv)

  • Radomska Yaryna-Mykhailyna
    Special incentive prize in the nomination «Portrait»
  • Riepnova Maryna
    Riepnova
    Maryna

    South Ukrainian National Pedagogical University named after K. D. Ushynskyi (Odesa)

  • Rusanova Tetiana
    Rusanova
    Tetiana

    Ivano-Frankivsk University of Law named after King Danylo Halytskyi

  • Ryzhova Tetiana
    Ryzhova
    Tetiana

    Borys Grinchenko Kyiv University. Institute of Arts.

  • Sarazhyn Anna
    Sarazhyn
    Anna

    Kirovohrad State Pedagogical University named after Volodymyr Vynnychenko (Kropyvnytskyi)

  • Sevch Nataliia
    Sevch
    Nataliia

    Transcarpathian Art Academy (Uzhhorod)

  • Sharkova Anna
    Sharkova
    Anna

    Kherson National Technical University

  • Shcherban Alina
    Shcherban
    Alina

    Cherkasy State Technological University

  • Shcherban Alina
    Special incentive prize in the nomination «Cityscape»
  • Shkliar Hanna
    Shkliar
    Hanna

    South Ukrainian National Pedagogical University named after K. D. Ushynskyi (Odesa)

  • Sivakova Anna
    Sivakova
    Anna

    Ivano-Frankivsk University of Law named after King Danylo Halytskyi

  • Sukhorebryi Anton
    Sukhorebryi
    Anton

    Poltava National Pedagogical University named after Volodymyr Korolenko

  • Tsapuk Volodymyr
    Tsapuk
    Volodymyr

    Lviv Polytechnic National University

  • Tsomyk Mariia
    Tsomyk
    Mariia

    Kherson National Technical University

  • Tykhonchuk Oleksandr
    Tykhonchuk
    Oleksandr

    Khmelnytskyi Humanities Pedagogical Academy

  • Vlasenko Marko
    Vlasenko
    Marko

    Taras Shevchenko Luhansk National University. Educational and Research Institute of Culture and Arts.

  • Yerina Olena
    Yerina
    Olena

    Kherson State University

  • Yurova Nataliia
    Yurova
    Nataliia

    Kosiv Institute of Applied and Decorative Arts under Lviv National Art Academy (Ivano-Frankivsk region)

  • Zevako Maryna
    Zevako
    Maryna

    Poltava National Technical University named after Y. Kondratiuk

  • Zevako Maryna
    The 1st place in the nomination «Landscape»
    The 2nd place in the nomination «Portrait»